Zhodnocení zimního soustředění starších žákyň

Ve dnech 19.-23.2. jsme spolu s mladšími žákyněmi absolvovali zimní soustředění v Brumově. Soustředění se zúčastnilo celkem 19 starších žaček. Ubytováni jsme byli v městské turistické ubytovně a stravovali jsme se v rámci školní jídelny.

Ve středu večer jsme zahajovali tréninkovou jednotkou v hale. Čtvrteční ráno jsme zahájili krátkým výběhem a poté následovala dopolední tréninková jednotka na umělé trávě. Odpoledne jsme sehráli přípravné utkání se staršími žačkami Spartaku Myjava. Večer jsme navštívili bazén, kde si holky užily zábavu a zahrály si vodní pólo. V pátek ráno jsme se opět vydali na krátký výběh, následovala dopolední a odpolední tréninková jednotka na umělé trávě a večer bylo dobrovolné posilování s posilovací gumou, které si vyzkoušely nakonec téměř všechny hráčky. V sobotu ráno jsme využili možnost si jít na 30minut zabruslit do místní hokejové haly. Dále následovala dopolední a odpolední tréninková jednotka opět na umělé trávě. V neděli dopoledne byla poslední tréninková jednotka a odpoledne jsme soustředění uzavřeli utkáním s místním týmem starších žáků.

Celkem jsme absolvovali 7 tréninkových jednotek, 2 výběhy, odehráli 2 přípravné utkání a navštívili bazén a brusle. Soustředění hodnotím kladně, holky se popraly s nastavenou zátěží a všechny tréninkové jednotky odmakaly.

1.FC Slovácko – Spartak Myjava WU15 2:1 (1:0)

Sestava: Stašková, Trubačová, Pírková – Jirková, Novotná, Mrázková, Chodurová A., Rusková, Knilová, Jančářová, Mertová, Chodurová K., Rajsiglová, Kalandrová, Kovářová, Merčáková, Polášková, Kusáková, Batoušková

Branky: 32. Jančářová, 43. Batoušková

První přípravné utkání jsme odehráli proti slovenskému dívčímu týmu z Myjavy. V utkání jsme byli lepším týmem, po většinu času se hrálo na polovině soupeře, bohužel se nám málo dařilo dostávat se do zakončení. Prosadili jsme se až ve 32. minutě, kdy po spolupráci na pravé straně se následným individuálním průnikem prosadila Jančářová. Hned v úvodu druhého poločasu se prosadila střelou z velkého úhlu Batoušková. Soupeř snížil až 10 minut před koncem a to z pokutového kopu.

Hodnocení trenéra:

V tomto utkání bylo k dispozici celkem 16 hráček do pole a 3 brankářky, proto jsme hodně rotovali pozice, aby si holky vyzkoušely různé varianty. Utkání nám určitě ukázalo na jakých věcech je potřeba pracovat.

1.FC Slovácko – FC Brumov-Val.Klobouky U15 1:6 (0:5)

Sestava: Trubačová, Stašková – Jirková, Novotná, Mrázková, Chodurová A., Hynčicová, Jančářová, Mertová, Kusáková, Hubová, Kalandrová, Kovářová, Mečáková, Polášková, Batoušková

Branka: 60. Hynčicová

Druhé utkání jsme odehráli na závěr soustředění s domácím týmem hrající o soutěž výše než my. Oproti čtvrtečnímu utkání mělo toto utkání mnohem vyšší tempo, na které jsme si první poločas zvykali. Udělali jsme hodně nevynucených chyb a ty soupeř potrestal. Druhý poločas byl z naší strany již lepší. V bráně předvedla několik skvělých zákroku Stašková a nám se podařil jeden protiútok a snížili jsme tak na konečných 1:6.

Soupeř hrající ve velmi vysokém tempu na jeden, dva doteky nebo dlouhými nákopy byl lepším týmem. Holky se ale, po náročném soustředění, statečně rvaly až do konce.

Trenér: Lukáš Smrčka

SO 22. 3.  15:00  FK Pardubice - 1. FCS

hřiště: Pod Vinicí, ul. K Vinici 1901, Pardubie - tráva

odjezd: 9:30 Širůch

15. 3. 15:30 1. FCS WU18 - Slavia Praha WU18

hřiště: UMT - širůch

sraz: 14:00 Širůch

18. 3. 12:00 FK Pardubice WU18 - 1. FCS WU18