WU18: Sparta Praha - 1. FC Slovácko 2:1 (1:1)

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko              2:1 (1:1)

Branka: Holá

Sestava: Fojtíková – Ježková, Jelínková (20. Hanáčková), Ohlídalová (89. Labuťová), Ceremugová – Tomečková (74. Bláhová), Jonášová (85. Škrabalová), Holá (69. Nováková) – Střížová, Žufánková, Polášková (64. Jordánková)

V dalším kole dorostenecké ligy jsme cestovali na zápas proti tradičnímu rivalovi – na Spartu Praha. Začátek zápasu byl oboustranně vyrovnaný, hrálo se spíše mezi šestnáctkami. Do vedení se dostali domácí, když po nakopnutém míči ze standardky od půlící čáry si naše obrana počínala nedůrazně a úplně volná hráčka domácích neměla problém hlavou skórovat a bylo to 1:0. Poté jsme přebrali iniciativu, soupeře jsme zatlačili, kromě tyčky Poláškové a několika závarů domácí hráčky odolávaly. Až ve 29. se po křídelní akci a střele Jonášové dostala k dorážce Holá a srovnala stav na 1:1. I nadále jsme byli aktivnější, ale gól přišel na druhé straně – z 25ti metrů napřáhla Kubíčková a její střela skončila pod břevnem bezmocné Fojtíkové. Tak skončil i první poločas.

Nástup do druhého poločasu se nám vydařil – během 5ti minut jsme si vytvořili hned 3 vyložené šance – tu největší měla Žufánková, která obešla i brankářku, ale trefila pouze tyč odkryté domácí branky, další šanci Poláškové zneškodnila domácí brankářka a střela Střížové mířila vedle odkryté brány. I nadále se soupeř převážně bránil na své polovině, ale my kdybychom hráli do rána tak kýženou branku asi nedáme. Několikrát už byla překonána domácí brankářka, ale ani v jednom případě jsme nedokázali propálit obranný val. Domácí hráčky zahrozily jenom šancí Šubrtové, kterou vychytala Fojtíková. A když těsně před koncem namířila svou hlavičku pouze do tyčky Polášková, tak se z výhry radovaly domácí hráčky.

SO 22. 3.  15:00  FK Pardubice - 1. FCS

hřiště: Pod Vinicí, ul. K Vinici 1901, Pardubie - tráva

odjezd: 9:30 Širůch

15. 3. 15:30 1. FCS WU18 - Slavia Praha WU18

hřiště: UMT - širůch

sraz: 14:00 Širůch

18. 3. 12:00 FK Pardubice WU18 - 1. FCS WU18

hřiště: Letní stadion Pardubice, U stadionu - tráva