WU18: SK Slavia Praha - 1 FC Slovácko 0:2 (0:0)

WU18: SK Slavia Praha - 1 FC Slovácko   0:2 (0:0)

SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko                0:2 (0:0)

Branky: Polášková 2x

Sestava: Fojtíková – Šperová, Jelínková, Ohlídalová, Hanáčková (61. Ceremugová) – Tomečková, Furiková (72. Jonášová), Holá – Žufánková (65. Chybíková), Illéšová (41. Polášková), Pěčková (68. Horáková)

Ve druhém kole nadstavby jsme zajížděli do Prahy, kde jsme v přímém souboji o 2. místo v tabulce narazili na domácí tým Slavie Praha. V prvním poločase jsme byli o něco lepším týmem v poli, ale nedařila se nám finální fáze, kdy nám vždy chyběl krok, abychom se dostali do vyložené šance a zároveň nám chyběl lepší výběr místa při přechodu do útoku, centry do vápna bez problémů sesbírala domácí brankářka. A když ani na druhé straně se domácí do žádné vážnější situace, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem zpřesnit naši hru, a to hlavně v útočné fázi. Hned od začátku bylo na holkách vidět, že si rady vzaly k srdci a před brankou domácích začalo být rušno. Ve 49. minutě domácí brankářka vytáhla střelu Andrey Holé nad břevno, z následného rohu a závaru jsme nic nevytěžili. Za 2 minuty přišla další šance – Terka Ohlídalová z malého vápna hlavou přestřelila. Poté zahrozily i domácí, kdy po rychlém brejku zakončovala ve skluzu Hilbertová a míč se otřel o tyč. To však byla poslední vážnější situace před naší bránou. Holky dál pokračovaly v aktivní hře a napadání. Zanedlouho byly odměněny vedoucí brankou – centr Aleny Pěčkové usměrnila do branky střídající Aneta Polášková – 0:1. I nadále jsme měli míč na svých kopačkách my a udávali jsme tempo zápasu, stav se však změnil až v 68. minutě – to postupovala na bránu sama Irma Ceremugová, její střela ještě skončila na tyči, ve vápně však čekala připravená Aneta Polášková a uklidila míč pohotově do brány a bylo to 0:2. Do konce zápasu měla ještě gól na kopačce Irma Ceremugová, její střelu však vytěsnila mimo bránu domácí brankářka. Na druhé straně domácí naši branku už neohrozily a my si tak odvážíme do tabulky další 3 body.

Vítězství je naprosto zasloužené, holky k zápasu přistoupily maximálně koncentrovaně a po celý zápas byly lepším a nebezpečnějším týmem. V neděli doma přivítáme Spartu.

ST 24. 7. 18:00 Myjava - 1. FCS

odjezd: 15:30 Širůch

sraz: 17:00 Stadion Myjava

hřiště: Marečkova ulice, Myjava