Tento víkend se rozeběhla jarní část ligové soutěžě dorostenek. V prvním kole jsme zajížděli do Hradce Králové. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v 1. minutě se řítila sama na branku Murnyk, ale domácí brankářku nepřekonala. Pak jsme měli několik závarů, ale chyběl nám větší důraz, abychom míč do branky dotlačili. Ve hře nás brzdily zbytečně až laciné chyby, díky kterým jsme přicházeli o míče. Nedáš dostaneš platilo i v tomto případě – domácí hráčky využily chyby v naší rozehráce a z první šance se ujaly vedení. Nám nešla kombinace, hodně jsme kazili jednoduché věci a spoléhali jsme na míče za obranu. Jeden takový zužitkovala Murnyk, když obhodila brankářku a srovnala na 1:1. Tak skončil první poločas.

Ve druhém poločase se naše hra o něco zlepšila, soupeři jsme nedávali prostor a hrálo se převážně na domácí polovině. Byly i šance, ale chyběl nám klid a přesnost v zakončení, proto byl dlouho stav nerozhodný. Rozhodnutí přinesla až 85. minuta, kdy se na pravé straně uvolnila Furiková a předložila míč Novákové, jejíž střela zamířila nechytatelně k tyči.

Zápas nás nezastihl v optimálním rozpoložení, holky působily unaveným dojmem, chyběla nám lehkost. Kazili jsme spoustu jednoduchých míčů, museli jsme o ně bojovat, což nás stálo spoustu sil. I když se nám fotbalově nedařilo, holky ukázaly charakter a zápas doslova ubojovaly a připsaly si do tabulky první jarní body.