WU18: 1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 9:0 (5:0)

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň     9:0 (5:0)

rozhodčí: Jurajdová, Bystroňová, Horáková

ČK: 0 – 0

ŽK: 0 – 0

Branky: 17., 26., 28., 40., 89. Polášková, 61., 90. Holá, 44. Ceremugová, 64. Ježková

Sestavy:

Slovácko: Škrabalová - Ježková, Ohlídalová(46. Jelínková), Jordánková, Hanáčková - Holá, Tomečková(46. Nováková), Jonášová(75. Bláhová)  -  Střížová, Polášková, Ceremugová(68. Labuťová)

Trenér: Miroslav Zbořil

Plzeň:      Pančochová - Hermanová(46. Řemenová), Csordas, Gracias(77. Zeithamlová), Holubová(46. Marcelová) - Štichová, Klepsová, Lukáčová - Pavlíčková, Maršíková,  Belšánová(77. Kiselóvá)

Trenér: Vojtěch Křelina

Ve třetím kole první ligy dorostenek přivítalo Slovácko v Kněžpoli celek Viktorie Plzeň. V úmorném vedru vstoupily domácí hráčky do utkání aktivně, od počátku dobře kombinovaly, chybělo jen přesnější zakončení. V 5. šla střela Poláškové do tyče, ve 13. střílela v dobré pozici Holá nad.  Až v 17. zatáhla míč zprava Střížová a z její přihrávky otevřela skóre Polášková - 1:0. Ve 20. se ocitla ve vyložené šanci Ceremugová, ale míč skončil v náručí plzeňské brankářky. Ve 26. vystřelila zpoza pokutového území Polášková a míč s pomocí teče obrany hostí skončil v brance - 2:0. Ve 30. našla Holá v náběhu Poláškovou a ta zvýšila na 3:0. Převaha Slovácka byla v těchto chvílích velká, mnoho šancí však končilo ofsajdovým postavením. Přesto ve 40. uvolnila Ceremugová střelecky mimořádně disponovanou Poláškovou a ta zvýšila na 4:0.  Ve 44. pak upravila na 5:0 střelou z přímého kopu Ceremugová. Do druhé půle, snad pod dojmem vysokého vedení, nenastoupily hráčky Slovácka s takovým úsilím jako v prvním poločase a umožnily tak Plzni dostat se více do hry. V 53. byly hostující hráčky po chybě Škrabalové blízko vstřelení branky, ale míč skončil se štěstím v rohu. Slovácko se pak zvedlo. V 59. ještě Holá svou šanci neproměnila, v 61. ale po přihrávce Poláškové už úspěšná byla a  zvýšila na 6:0. V 64. vyslala Střížová do úniku Ježkovou a ta svůj sprint zakončila brankou - 7:0. Převaha Slovácka trvala, v následujících minutách se však nedařilo proměnit brankové šance Labuťové, Poláškové a Střížové. Až v 89. Střížová unikla po pravé straně a její centr proměnila Polášková ve svou pátou branku v utkání - 8:0. A ještě v poslední minutě utkání  vybojovala  míč Holá a uzavřela po samostatné akciskóre utkání na 9:0. Dorostenky Slovácka se tak usadily na čele tabulky, neztratily dosud ani bod  a neobdržely doposud ani jednu branku. V příštím kole je však čeká nadmíru těžký soupeř - mnohonásobný mistr ligy celek Sparty Praha.

NE 22. 9. 14:00  1. FCS - SK Slavia Praha

sraz: 12:45 Širůch

hřiště: MFS Miroslava Valenty Uherské Hradiště

SO  5. 10. 13:00  SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

odjezd: 7:00 Širůch

hřiště: Vladivostocká 1460/2, Praha - Eden

ČT 19. 9. 17:45 1. FCS WU15 - Hluk

sraz: 16:45 Sady