WU18: 1. FC Slovácko - Horní Heršpice/Sparta Praha

5.  kolo nadstavby I. ligy kopané dorostenek

1. FC Slovácko - Lokomotiva Brno - Horní Heršpice  1:0 (0:0)

Branky: 43. Chybíková

Sestava:

Fojtíková - Ježková, Ohlídalová, Hanáčková, Ceremugová(68. Stavjaníková) - Furiková(54. Horáková), Jelínková, Tomečková(41. Jonášová) - Polášková(61. Jordánková), Žufánková, Pěčková(41. Chybíková)

V posledním domácím zápase I. ligy dorostenek přivítalo zatím v tabulce druhé Slovácko čtvrtý tým tabulky Lokomotivu Brno - Horní Heršpice. Brněnské hráčky, kterým se v nadstavbové skupině o mistra bodově nedaří, přijely s cílem uhrát v Kněžpoli alespoň bod a tomu  podřídily i taktiku. Důsledná obrana a pokusy o rychlé brejky. Proti tomuto stylu se domácí hráčky těžko prosazovaly a tak se hrálo většinou od vápna po vápno. Na rozdíl od Heršpic si Slovácko přece jen vypracovalo jakés takés šance, ale bez výsledku. Už ve 4. Pěčková našla Poláškovou, ale ta střílela nad. Ve 13. si výborně naběhla na přihrávku Jelínkové Žufánková, ale mířila do tyče. Ve 34. se pokoušela z dálky Ježková, mířila však vedle. Ve 38. se ocitla ve výhodné pozici Polášková, nepochopitelně však šanci prováhala. Do druhého poločasu vstoupilo lépe Slovácko a diváci se v úmorném vedru dočkali branky. Ve 43. střílela z hranice pokutového území Furiková, brankářkou vyražený míč vrátila Chybíková do branky - 1:0. Slovácko pak mělo ještě šanci v 59. , ale Jelínková mířila nad. Vedro ubíralo síly oběma družstvům, ale Heršpice vedeny snahou o vyrovnání měly přece jen mírnou převahu. Největší nebezpečí pro domácí znamenala Jílková (mimochodem v první půli brankářka Heršpic), v 65. se dostala do brankové šance, ale Fojtíková vytáhla perfektní zákrok. Do konce utkání se na stavu utkání nic nezměnilo a tak domácí hráčky zaznamenaly plný bodový zisk a uchovaly si tak naději na stříbrné medaile.

6. kolo nadstavby 1. ligy dorostenek

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko  4:0 (2:0)

Sestava: Fojtíková - Jordánková, Ježková, Ohlídalová, Ceremugová - Jelínková, Jonášová, Hanáčková - Chybíková (52. Polášková V.), Polášková A., Škrabalová C.

V posledním kole ligové nadstavby jsme zajížděli na půdu již jistého vítěze soutěže, na Spartu.

Holky do utkání vstoupily dobře. Svým nasazením a organizovanou hrou byly domácímu týmu vyrovnaným soupeřem. Holky měly také dvě slibné příležitosti, které však gólem neskončily. V patnácté minutě utkání domácí hráčky rozehrávaly rohový kop a po několika odražených míčích a špatném důrazu hráček ze Slovácka se dostali do vedení 1:0. Od tohoto okamžiku domácí hráčky byly lepším týmem a holky ze Slovácka začaly přehrávat hlavně osobních soubojích. V poslední minutě prvního poločasu se domácímu týmu povedlo navýšit vedení na 2:0.

Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Domácí Sparta holky ze Slovácka přehrávala a větší část druhého poločasu se odehrávala na polovině Slovácka. Holkám se nedařila rozehrávka. Holky zbytečně ztrácely míče a s postupem času docházely síly. Domácí Sparta ve druhém poločase dala ještě dva góly a zaslouženě vyhrála 4:0.

Svůj první start si připsaly i 2 žákyně - Carmen Škrabalová (2004) odehrála celý zápas a Vendy Polášková (2005) na skočila na 30 minut.

Holky tak zakončily sezónu na 3. místě, bod za druhou Slávií a první Spartou. Příprava na další sezónu startuje 16.7.

Trenér:

Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání proti fyzicky vyspělejšímu týmu a v osobních soubojích to pro nás bude těžké. Do prvního inkasovaného gólu jsme hráli slušný fotbal a s předvedenou hrou jsme byli spokojeni. Holkám se dařilo držet míč a měli jsme i gólové příležitosti, které jsme neproměnili. Po obdrženém gólu nás domácí tým začal přehrávat. Holky bojovaly, ale důrazné napadání domácího týmu nám dělalo problémy při rozehrávce. Ztráceli jsme spoustu jednoduchých míčů již na vlastní polovině, čeho soupeř využil. Pro holky je toto utkání další velká zkušenost.

NE 13. 10. 13:00  1. FCS - FK Pardubice

sraz: 11:45 Kněžpole

hřiště: Kněžpole

NE  13. 10. 15:30  1.FC Slovácko - FK Pardubice

sraz: 14:15 Kněžpole

SO 19. 10. 09:30 1.FCS WU15 - Mařatice

sraz: 8:30 Sady