WU18: 1. FC Slovácko - FK Pardubice 6:0 (4:0)

WU18: 1. FC Slovácko - FK Pardubice  6:0 (4:0)

14. kolo ligy dorostenek:

1. FC SLOVÁCKO - FK PARDUBICE  6:0 (4:0)

Branky: Illéšová 2x, Žufánková 2x, Furiková, vlastní

Sestava: Fojtíková - Ježková (55. Jordánková), Jelínková (41. Stavjaníková), Šperová, Hanáčková - Tomečková (41. Jonášová), Holá, Furiková - Polášková (55. Škanderová), Illéšová, Ceremugová (41. Žufánková)

V posledním kole základní části ligy dorostenek jsme netradičně v úterý po poledni hostily soupeřky z Pardubic (holky budou reprezentovat Střední školu a gymnázium na Mistrovství světa škol v Srbsku, pozn. red.).

První vážnější akci zápasu měly hosté, ale zakončení postrádalo razanci i přesnost. Od té doby jsme iniciativu převzali do svých rukou a začali jsme soupeře přehrávat. Hned v 8. minutě se prosadila Furiková, která využila přiklepnutí od Illéšové prostřelila hostující gólmanku poprvé - 1:0. Dalších přiležitostí jsme měli na zvýšení hned několik - Ceremugová střilela do tyče, Polášková hned třikrát nedosáhla na míč na zadní tyči a jednou mířila nad, Holá střílela z první vedle. Prosadila se až Illéšová, která využila tentokrát dobré práce Poláškové na pravé straně, která předala míč Holé a ta krásně vysunula již zmiňovanou Illéšovou a ta nezaváhala - 2:0. Stejná hráčka zvýšila už na 3:0 ve 37. minutě, když opět zafungovala spolupráce na levé straně, Hanáčková dala míč pod sebe na Illéšovou a ta s přehledem zvýšila naše vedení. Poločasové vedení o 4 branky pak měla na svědomí Polášková, která sice neproměnila svoji šanci, ale míč si do vlastní sítě nešťastně nasměřovala hostující obránkyně. Tak skončil první poločas.

Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil, hostující hráčky sice vysunuly napadání, ale i tak se do žádné vyloženější šance nedostaly. Naopka na druhé straně se hned dvakrát prosadila střídající Žufánková - poprvé doklepla míč do branky po akci Illéšové, kterou vysunula do šance Hanáčková a podruhé využila nabídku od Jonášové a sólo únik zakončila s přehledem na přední tyč a stanovila tak konečnou podobu výsledku na 6:0.

SO 24. 8. 13:30  1. FCS - FK Dukla Praha

sraz: 12:15 Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

hřiště: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty Uherské Hradiště, Stonky 566

NE  25. 8.  13:00 Lokomotiva Brno WU18 - 1. FCS WU18

odjezd: 10:00 Širůch

sraz: 12:00 Brno

hřiště: Sokolova 2, Brno - Horní Heršpice

ČT  22. 8.  17:00 1. FCS WU15 - Nivnice (st. žáci)