Na rozdíl od předchozího zápasu žen postavení obou celků v tabulce slibovalo vyrovnaný boj už před zápasem. A průběh zápasu tomuto předpokladu odpovídal. Lépe začaly domácí hráčky, získaly mírnou převahu, ale chybělo zakončení. Šance Poláškové v 10. a Žufánkové ve 12. zlikvidovala hostující obrana. Až ve 21. si na centr Střížové naběhla Polášková a otevřela skóre – 1:0. Dlouho se však z vedení domácí hráčky neradovaly. Ve 24. faulovaly hráčky Slovácka ve vlastním pokutovém území a z následné penalty srovnala Grundmannová na 1:1. Do konce první půle se již na stavu nic nezměnilo. Do druhého poločasu vstoupily lépe hráčky Pardubic. V 56. vytěžily z útoku rohový kop a z něj díky malému důrazu obrany Slovácka šly Nekovářovou do vedení – 1:2. Ale podobně jako v první půli domácí, se  dlouho z vedení neradovaly ani hostující hráčky. V 63. faulovaly Pardubice a nařízený pokutový kop Polášková bezpečně proměnila – 2:2. O čtyři minuty později si na centr z přímého kopu Tomečkové naběhla Ohlídalová a domácí hráčky šly znovu do vedení – 3:2. Pardubice pak přidaly na důrazu, ale Slovácko mělo hru pod kontrolou. Naopak dvakrát se v šanci ocitla Žufánková, ale úspěšná nebyla. Definitivní podobu výsledku pak dala střídající Murnyk v 81. Naběhla si za obranu na přihrávku Střížové, unikla obránkyním Pardubic a brankářce nedala šanci – 4:2. V důležitém a nelehkém utkání si hráčky Slovácka zaslouženě došly pro cenné tři body.

Hodnocení trenéra:

V úvodu utkání jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, ale nedokázali jsme se prosadit. Pak jsme začali být nervózní a tempo nebylo ideální. Chybělo nám zrychlení v přechodové fázi a nabídka v křídelních prostorech. Ve středu hřiště jsme kazili velmi často jednoduché míče. V závěru utkání se nám podařilo po standardních situacích vstřelit dva góly. Jsem rád za tři body, ale na hře musíme zapracovat. Náš výkon nebyl dobrý.