11. kolo 1. ligy dorostenek

FC Slovácko – AC Sparta Praha  2:1 (1:0)

V dalším zápase jsme přivítali na Širůchu pražskou Spartu a šlo o přímý souboj o první místo. V prvním poločase jsme byli lepším týmem a měli i sposutu šancí a situací, které měly skončit brankou. Hned na začátku šla sama na brakářku Žufánková, obešla i brankářku, ale z brankové čáry vykopla míč hostující stoperka. Zanedlouho měla podobnou šanci Ceremugová, její střelu vytlačila na roh brankářka. Sparta měla jedinou vyloženou šanci v podobě samostatného úniku Marcinkové, která však trefila pouze boční síť naší branky. Za nás měla další 2 tutovky opět aktivní Žufánková – poprvé jí kličku vystihla brankářka a podruhé ze samostatného nájezdu jen těsně minula branku. Během prvního poločasu jsme kopali několik rohů a pokaždé jsme byli blízko gólu, ale hostujícím hráčkám se několikrát podařilo odvrátit míč na poslední chvíli, 2x z brankové čáry. Hosté při jednom rohu také zahrozily, ale míč zkrotila Škrabalová. Zasloužené branky jsme se dočkali ve 30. minutě, kdy Holá našla přihrávkou Střížovou a ta tváří tvář brankářce nezaváhala a dostala nás do vedení. Poločas skončil 1:0.

Ve druhém poločase Sparta přidala na důrazu a místy měla míč váce na kopačkách, ale šance jsme si vytvářeli především my. Na začátku opět šla na brankářku sama Žufánková, ale brankářka Sparty dobře vyběhla a úhel zmenšila natolik, že míč šel mimo. Pak přišla standardka Furikové, která posadila míč na hlavu Bláhové a bylo to 2:0. V dalším průběhu jsme měli několik velkých šancí, abychom přidali třetí branku – 2x zakončovala Polášková z malého vápna – nejprve z voleje těsně minula branku, poté její hlavu zázračně vyrazila brankářka. Pak se do zajímavé pozce prodrala Žufánková, ale její střela postrádala potřebnou razanci. Sparta se dostala ke střele až 15 minut před koncem, trestný kop skončil na břevně. V 80. minutě vstřelila Sparta kontaktní branku, když střela spíše Šubrtové skončila v šibenici naší brány.

Zbytek zápasu si holky už pohlídaly a soupeře do žádné vážnější akce nepustily.

Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. To se i potvrdilo. Holky si však koncetrovaným výkonem po celých 90 minut šly za vítězstvím a naprosto po zásluze si připsaly do tabulky další vítězství. Věříme, že to pro holky bude povzbuzení do dalších těžkých zápasů, které nás čekají.