WU15: SK Líšeň - 1.FC Slovácko 2:3pen. (1:2)

6. kolo - 1. Liga starších žákyň

SK Líšeň - 1. FC Slovácko 2:3pen. (1:2)

Sestava: Stašková, Kopčilová, Baštincová, Mrázková, Chodurová A., Sekaninová, Jančářová, Mertová, Chodurová K., Kusáková, Dubská, Polášková, Havrlantová, Skřivánková

Branky: 5. Jančářová, 15. Havrlantová

Poslední ligové kolo jsme odehráli v na umělé trávě v Líšni. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a byli jsme lepším týmem. V 5. minutě zakončila Jančářová samostatný únik, 0:1. V 15. minutě po pěkné průnikové přihrávce skórovala Havrlantová 0:2. To bylo ovšem z naší strany všechno. Soupeř byl najednou lepším týmem na hřišti a začal nás přehrávat. Ve 30. minutě po jedné z mnoha našich nepřesných přihrávek se soupeř dostal ke střele z 25m a rychlou ranou k tyči snížil na 1:2. Ve 38. minutě měl soupeř možnost, po našem zcela zbytečném faulu na hranici velkého vápna, zahrávat přímý kop, ale střela šla vedle naší brány. Hned z následného protiútoku jsme měli možnost zvýšit vedení, ale náš samostatný únik zůstal neproměněn, a tak byl poločas 1:2 v náš prospěch.

Druhý poločas byl víceméně vyrovnaný, ale hrálo se více na naší polovině. Šance byly k vidění na obou stranách, ale až do 78. minutě zůstaly neproměněné, kdy soupeř měl vhazování u našeho rohového praporku, podařilo se mu individuálně dostat až do našeho malého vápna, kde po sériích odrazů se dostal ke střele a jeho tečovaná střela skončila v naší síti, 2:2.

Na řadu přišly penalty. Soupeř první dvě neproměnil, díky zákrokům Staškové, která také dala naši rozhodující penaltu.

Hodnocení trenéra:

Toto utkání probíhalo pouze prvních 20 minut podle našich představ, pak byl soupeř po většinu času lepším mužstvem na hřišti. Musíme tedy dál na sobě pracovat. Dnes se také projevil nedostatečný kádr starších žákyň, vinou zranění nastoupily 4 hráčky mladších žákyň, tři z nich dokonce ročníku 2008. Mladším žákyním tímto děkuji za pomoc v tomto utkání a také za pomoc ve všech předchozích zápasech podzimu.

Trenér: Lukáš Smrčka