WU15: Pardubice / HK - 1. FC Slovácko

FK Pardubice WU15 – 1. FC Slovácko WU15 6:1 (2:0)

Sestava: Stašková, Jirková, Mrázková, Chodurová A., Rusková, Sekaninová, Jančářová, Chodurová K., Rajsiglová, Kovářová, Merčáková, Polášková, Hynčicová, Novotná

Branka: 50. Jančářová

O víkendu nás čekala dvě přípravná utkání ve východních Čechách. Nejdříve jsme se v sobotu v podvečer představili proti domácím Pardubicím.

Soupeř byl od začátku lepší na míči a ve většině času se hrálo na naší polovině. Dokázal nás přečíslit ve středu hřiště, ale přes naše stoperky se jíž dál nedostal. Problémy nám také dělaly dlouhé nákopy do krajních prostor a náběhy křídel. Nám se tyto přihrávky do krajních prostor nedařili, soupeř je buď zachytil anebo hráčka domácích byla rychlejší než naše a zabránila tak možné akci. První dvě branky jsme soupeři darovali, kdy jsme mu přihráli míč v okolí našeho vápna.

V druhém poločase soupeř brzy zvýšil na 3:0. Nám se podařilo v 50. minutě snížit na 3:1 po průniku Markéty Jančářové. Soupeř postupně přidal ještě tři branky, dvě z nich byly střely cca z 20 až 25 metrů.

FC Hradec Králové WU15 - 1.FC Slovácko WU15 2:2 (1:1)

Branky: 10. Rusková, 70. Hynčicová

Druhé utkání jsme odehráli v neděli v pravé poledne, tentokrát v Hradci Králové. Do utkání jsme vstoupili dobře a hrálo se především na polovině soupeře. V 10. minutě prošla individuálně do vápna Markéta Jančářová a našla volnou Alici Ruskovou, která střelou o tyč otevřela skóre. Byla to její první branka v dresu Slovácka, 0:1. Bohužel dále se hrálo pouze po velké vápno soupeře. Nedařilo se nám si vytvořit střeleckou pozici, a tak jsme ve většině případů míč ztratili. Soupeř hrál velmi jednoduše a po zisku míče hledal vepředu velmi šikovnou a nebezpečnou útočnici. Po jednom takovém míči jsme špatně vystoupili a hráčka domácích běžela od půlky sama, obešla brankářku a střelou do prázdné brány vyrovnala, 1:1.

Druhý poločas měl podobný průběh. Nám se nedařilo si připravit zakončení a soupeřovi nebezpečné náběhy jsme včas ubránili. Soupeř po jednom útoku nastřelil tyčku, za to naše akce razantní zakončení neměly. Po jednom našem rohu jsem v obraně udělali chybu a útočnice domácích opět běžela od půlky sama na naši bránu, tentokrát přehodila naši brankářku,2:1. Nám se podařilo 10 minut před koncem vyrovnat po střele Nikol Hynčicové na konečných 2:2.

Hodnocení trenéra:

Obě utkání byla zcela odlišná. V Pardubicích jsme se skoro celou dobu bránili a byli jsme horším týmem. Naopak v Hradci Králové jsme byli lepším týmem, ale bohužel pouze po velké vápno. Utkání nám jasně ukázala na čem je třeba pracovat.

Trenér: Lukáš Smrčka

NE 27. 9. 14:00 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha

sraz: 12:45

hřiště: MFS Miroslava Valenty

SO 10. 10. 13:00 SK Slavia Praha WU18 - 1. FCS WU18

sraz: 12:00