WU15: FC Vítkovice - 1. FC Slovácko 0:4 (0:2)WU15: FC Vítkovice - 1. FC Slovácko 0:4 (0:2)

2. kolo - 1. Liga starších žákyň

MFK Vítkovice - 1. FC Slovácko 0:4 (0:2) 

Sestava: Stašková, Kopčilová, Baštincová, Chodurová, Sekaninová, Jančářová, Mertová, Kovářová, Polášková, Havrlantová, Batoušková, Chodurová K., Kusáková, Dubská 

Branky: 12. a 69. Jančářová, 31. a 67. Batoušková

 

Druhé kolo ligy žákyň jsme opět odehráli venku, tentokrát ve Vítkovicích. Již předem jsme věděli, že hřiště bude malé a proto jsme tomu také přizpůsobili hru. Hráli jsme vzadu velmi jednoduše, snažili se využívat krajní prostory a co nejrychleji dostávat míče za obranu soupeře. Již ve 30. vteřině jsme mohli jít do vedení, ale Jančářová svůj nájezd neproměnila. Dále jsme si vypracovávali šance a byly lepším týmem. Ve 12. minutě Jančářová zachytila zpětnou přihrávku soupeře a po kličce brankářce přesně zakončila, 0:1. Poté jsme neproměnili několik šancí, soupeř se dostal do jedné větší šance a to po dlouhém vhazování, do našeho vápna, kdy přestřelil naši bránu. Ve 31. minutě proměnila samostatný únik Batoušková a bylo to 0:2. Druhý poločas měl podobný průběh, hrálo se především uprostřed hřiště s tím rozdílem, že nám se dařilo se dostávat do zakončení. V 67. minutě zakončila Batoušková kombanční akci téměř do prázdné brány, 0:3. Za dvě minuty na to, únikem z vlastní poloviny zvýšila Jančářová na 0:4. Poté jsme ještě další šance neproměnili. Soupeř nás v druhém poločase víceméňe neohrozil. 

 

Hodnocení trenéra:

V tomto utkání jsme museli lehce pozměnit taktiku, protože hřiště bylo na kombinační hru velmi přehuštěné. Holky, ale velmi dobře zareagovali na tuto změnu a plnily stanovenou taktiku velmi dobře. Absolvovali také hodně osobních soubojů, zde je třeba přidat na síle, protože mnohdy jsme skončili odstrčení na zemi. Utkání jsme i tak zvládli a připsali si první ligové body. 

Trenér: Lukáš Smrčka


DŮLEŽITÉ INFORMACE

NÁSTĚNKAŽENY

NE 27. 9. 14:00 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha

sraz: 12:45 

hřiště: MFS Miroslava ValentyU - 18

SO 17. 1. 16:00 1. FCS WU18 - Slovan Bratislava WU19

sraz: 15:00

hřiště: Širůch - UMT

 

 

 

 U - 15

 

 

 

 U - 13

-U - 11

-U - 9

 

 

 

PARTNEŘI