Lokomotiva Brno - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1), 3:1 na pen.

Lokomotiva Brno H.H. – 1.FC Slovácko 1:1 (1:1), pen. 3:1

Branky: 21. Lišková – 4. Janíková

Sestava: Růžičková – Stařinská, Klímová, Bieliková, Janků – Molková (61’ Žufánková), Šperová, Janíková, Šenkeříková (53’ Příkaská), Sedlačíková (74’ Pěčková) – Psotková (80’ Illéšová)

Holky ze Slovácka zajížděly do Brna k pohárovému utkání, kde se utkaly s Lokomotivou Brno H.H. První šanci již ve 4 minutě utkání měly domácí hráčky. Při nedůsledném bránění Slovácka se do zakončení dostala domácí hráčka, která naštěstí pro Slovácko trefila břevno brankové konstrukce. Odražený míč se dostal na kopačky Slovácka, které rychlým protiútokem do otevřené obrany vyslalo do šance Janíkovou, která si poradila s domácí brankářkou a poslala Slovácko do vedení 1:0. V 10 minutě utkání měla velkou příležitost navýšit skóre Molková, ale trefila jen vybíhající domácí brankářku. Další šancí Slovácka byla standardní situace Bielikové. Její střela orazítkovala břevno. Hned z následujícího brejku se zase prosadily domácí hráčky, které ve 21‘ srovnaly skóre utkání na 1:1. Další šance hráček ze Slovácka pak zůstaly nevyužity. Slovácko si muselo dávat pozor na nakopávané míče a rychlé brejky, kterými se prezentovaly domácí hráčky.

Druhý poločas měl stejný scénář jako ten první. V závěru utkání se ještě domácí tým snažil strhnout vítězství v základní hrací době na svou stranu, ale Slovácko dvě zajímavé šance domácího týmu dokázalo vyřešit. A tak utkání po 90 minutách skončilo 1:1.

Při penaltovém rozstřelu byly lepší domácí hráčky, které si tak vybojovaly postup do semifinále.

Hodnocení trenéra:

Dnešní utkání se nám vůbec nepovedlo. Na malém hřišti jsme chtěli kombinovat a rychle otáčet hru a hledat skulinky, kde bychom mohli projít. Bohužel jsme nebyli trpělivý. Hráli jsme zbrkle a ztráceli spousty jednoduchých míčů. Nebyli jsme schopni si dát tři přihrávky po sobě.  Některé hráčky byly nervózní a zbytečně podrážděné. Možná jsem až moc kritický, ale takto to prostě bylo. Doufám, že z utkání se poučíme a v dalších utkání zase navážeme na dobré výkony z přípravy.

SO 22. 3.  15:00  FK Pardubice - 1. FCS

hřiště: Pod Vinicí, ul. K Vinici 1901, Pardubie - tráva

odjezd: 9:30 Širůch

15. 3. 15:30 1. FCS WU18 - Slavia Praha WU18

hřiště: UMT - širůch

sraz: 14:00 Širůch

18. 3. 12:00 FK Pardubice WU18 - 1. FCS WU18

hřiště: Letní stadion Pardubice, U stadionu - tráva