Lokomotiva Brno - 1.FC Slovácko 1:1 (0:1)

LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE : 1. FC SLOVÁCKO  1:1 (0:1)

Branka: 42. Příkaská Kristýna

Sestava: Růžičková – Špérová, Bieliková, Klímová, Janků  – Krejčířová, Sedlačíková, Šenkeříková (75’ Waltrová), Příkaská, Pěčková (71’ Illéšová)  – Psotková (60’ Strožová)

Slovácko v dalším mistrovském utkání zajíždělo do Brna, kde se v moravském derby utkalo s Lokomotivou Brno. Od úvodních minut holky ze Slovácka držely míč na svých kopačkách a snažily se najít recept na defenzívu domácích. Domácí holky z Heršpic se převážně po celou dobu prvního poločasu soustředily jen na defenzívu, která jim fungovala do 42’ minuty utkání. Pak se střelou z 20 metrů prosadila Kristýna Příkaská, která poslala těsně před poločasem Slovácko do zaslouženého vedení. Druhý poločas měl stejný scénář hry jako ten první. Hostující Slovácko tlačilo, ale své gólové příležitosti nedokázalo využit. Domácí hráčky se jen zřídka kdy dostaly na polovinu Slovácka. Přesto se domácímu týmu 6 minut před koncem podařilo vyrovnat na 1:1 po rohovém kopu. V posledních pěti minutách již drtivý tlak Slovácka gól nepřinesl, a tak utkání skončilo remízou 1:1.

Hodnocení trenéra.

Výsledek utkání je pro nás krutý, ale takový je fotbal. Bohužel jsme nedokázali využít naší herní převahy a vstřelit více gólů. V některých situacích jsme před a v šestnáctce domácího týmu hráli moc složitě a chyběla nám větší odvaha do zakončení. Navíc jsme v závěru utkání zase propadli při standardní situaci. Byla to naše jediná chyba v defenzívě, která nás stála vítězství. Pro mě a samozřejmě i pro holky je to velké zklamání, ale musíme se z této situace poučit a připravit se na další utkání.

NE 17. 11. 15:00  1. FC Slovácko - AC Sparta Praha

sraz: 13:45 Širůch

hřiště: Širůch - UMT

SO 16. 11. 16:00 Viktoria Plzeň - 1. FC SLOVÁCKO

odjezd: 8:30 Širůch
hřiště: Plzeň, Luční ul. - UMT

SO 23. 11. 08:30 PRAGA CUP

hřiště: HAMR Sport Štěrboholy