FK Nové Sady - 1. FC Slovácko 0:16 (0:4)

FK Nové Sady  - 1. FC Slovácko    0:16 (0:4)

rozhodčí: Hausnerová, Čampišová, Vévodová

ČK: 0 – 0

ŽK: Rusňáková – 0

branky: 1., 48., 60., 62., 81. a 83. Psotková, 16., 38., 44., 49. a 51. Pěčková, 66. a 76. Illéšová, 77. Bieliková, 78. Janíková, 82. Ježková

Nové Sady: Rusňáková - Kopečková, Kubová, Nováková, Slaninová, Plocková(46. Mikulová) - Lokajová, Šimková, Tichá,Křivánková(60. Balusová) - Zapletalová

Trenér: Pavel Rücker         asistent: Martin Kuba

Slovácko: Růžičková - Stařinská,  Bieliková,  Krejčířová(62. Bláhová), Janků - Příkaská,  Janíková, Illéšová - Žufánková(52. Ježková), Psotková, Pěčková(52. Ohlídalová)

Trenér: Petr Bláha         asistent: Milan Šamaj

Posledním soutěžním utkáním letošního roku byl pro ženy Slovácka zápas 3. kola poháru FAČR. Soupeřem jim byl celek FK Nové Sady (účastník MSFLŽ), který v minulém kole překvapivě vyřadil druholigovou Líšeň. I přesto, že Slovácku chybělo několik hráček základní sestavy, bylo v utkání favoritem a na hřišti to bylo od počátku znát. Prakticky hned z prvního útoku se prosadila Psotková a otevřela skóre - 0:1. Poté mělo Slovácko několik šancí, ale prosadila se až v 16. Pěčková po přihrávce Příkaské - 0:2. Slovácko mělo obrovskou převahu, dobře kombinovalo, ale chyběla finální přihrávka a zakončení, když asi největším soupeřem hostí byl silný vítr v zádech. Nakonec se ještě v závěru poločasu (38. a 44.) prosadila Pěčková. Dovršila klasický hattrick a do šaten se šlo za stavu 0:4. Ve druhém poločase pak Slovácko rozjelo úplný brankostroj. Tak, jak domácím ubývaly síly (fyzické i psychické), přibývaly branky v jejich síti, ale na chuť hostujících hráček do hry nemělo narůstající skóre vliv.  A tak jen výčet minut a branek ve druhé půli.

83. Psotková (přihrávka Ježková) - 0:16

Soupeřem žen Slovácka ve čtvrtfinále poháru FAČR bude postupující z utkání Baník Ostrava - Lokomotiva Horní Heršpice.

Hodnocení trenéra:

Jsem rád za to, jakým způsobem holky utkání zvládly. Holky přistoupily k zápasu zodpovědně a po celý zápas dominovaly. Domácí se držely jen v prvním poločase, ale postupem času se začal projevovat rozdíl mezi oběma týmy. Za přístup a předvedený výkon musím pochválit všechny hráčky, jednak stabilní hráčky týmu žen, ale taky 4 holky z naší juniorky, které předvedly velmi dobré výkony.