FC Fastav Zlín – 1. FC Slovácko 1:4 (0:2)

Osmifinále poháru FAČR žen

rozhodčí: Soukupová, Koryčanská, Janoš
ČK: 0 – 0
ŽK: Matlachová – Skaláková
Branky: 81. Antalíková – 20. Krejčířová, 33. Valášková, 49. Krištofová, 69. Šenkeříková

Sestavy:
Zlín: Matlachová – Janíková, Vlčková, Uhlířová, Vyvlečková – Žalková(46. Blažková),
Strachoňová(Hnilicová), Jakešová(85. Novotná), Hájková, Navrátilová(64.Mikuláštíková)
– Antalíková
trenér: Rostislav Rojko asistent: Jan Lebánek

Slovácko: Batkyová – Stařinská, Bieliková, Janků, Waltrová(59. Skaláková) – Valášková,
Krejčířová, Příkaská – Molková, Krištofová, Strožová(46. Šenkeříková)
trenér: Filip Hančík asistent: Alexandr Machala

Los poháru FAČR kopané žen svedl v osmifinále k prvnímu derby celky FC Fastav Zlín
a 1. FC Slovácko. Favoritem utkání bylo jednoznačně družstvo Slovácka a tomu odpovídalo i dění
na hřišti. Pořádající Fastav se věnoval důslednému bránění se snahou o rychlé protiútoky, ale do těch je Slovácko nepouštělo. Hostující hráčky měly povětšinu času míč na svých kopačkách, snažily
se o kombinační hru, ale chybělo přesné a důrazné zakončení. A tak poměrně početná divácká obec se branky dočkala až ve 20. To po rohovém kopu Janků se k míči dostala Krejčířová a otevřela skóre – 0:1. Ve 25. Příkaská vyslala do úniku Valáškovou, její zakončení skončilo na tyči domácí branky. Ve 33. po kombinaci Strožová – Krejčiřová – Valášková posledně jmenovaná zvýšila na 0:2.
Do konce poločasu se ještě v pěkné šanci ocitla Molková, ale domácí brankářku nepřekonala. Druhý poločas měl podobný charakter. Ve 49. přihrávala Valášková Krištofové a bylo to 0:3. V 55. postupovala sama na branku domácích Šenkeříková, ale trefila jen náruč brankářky Matlachové. V 69. se však už, po přihrávce Valáškové, trefila a zvýšila na 0:4. Hostující hráčky ve druhé půli ubraly z tempa, místo tahu na branku se často utápěly v nepřesných kombinacích. A bojující domácí hráčky se dočkaly čestného úspěchu. Při ojedinělém pobytu na polovině Slovácka faulovala Skaláková a Antalíková z přímého kopu zaskočila dalekonosnou střelou Bátkyovou – 1:4. Skóre mohla ještě v 82. upravit Valášková, ale sama proti Matlachové se nedokázala prosadit. Utkání tak skončilo přijatelným výsledkem pro domácí celek. Slovácko může být spokojeno pouze s postupem do čtvrtfinále poháru, kde na ni čeká ligová Lokomotiva Brno.

NE 20.1. 2019 13:00 1.FCS - ŠK Slovan Bratislava
sraz: 11:45 Širůch
hřiště: Širůch - umělá tráva

NE 20.1. 15:00 1.FCS WU 18 - ŠK Slovan Bratislava WU18
sraz: 15:00 Širůch