rozhodčí: Soukupová, Vévodová, Koryčanská – delegát FAČR Caletka

Slovácko: Růžičková – Waltrová(63. Stařinská), Šperová, Siváková, Janků – Šenkeříková(84.Příkaská),
Bychkova, Krejčířová – Malatová, Strožová(89. Skaláková), Sedlačíková(78. Molková)
Trenér: Filip Hančík asistent: Alexandr Machala

Plzeň: Holíková – Tauberová, Ondrášková , Markelová, Knödlová(82. Nesvedová), –
Pacandová(68. Kolorosová), Nehodová, Mrázová, Kotrčová, – Mikešová(66. Němcová), Mášová
Trenér: Lukáš Růžička

V předposledním domácím zápasu podzimní části I. ligy přivítaly ženy Slovácka ambiciózní
celek Viktorie Plzeň. Utkání nemělo vyloženého favorita, postavení obou celků v tabulce
mírně favorizovalo hosty. A plzeňské hráčky také vstoupily do utkání lépe. Už ve 3. měly
obrovskou šanci, ale Růžičková stačila výborně zasáhnout. Slovácko se zvedalo pomalu, poprvé se
dostalo k brance Plzně v 7., ale centr Strožové zlikvidovala Holíková. O dvě minuty později po
kombinaci s Janků střílela Sedlačíková, ale míč byl sražen na roh. Ve 14. zatrnulo příznivcům domácích. Růžičková při rozehrávce uklouzla, míč se dostal k osamocené Mášové, ale ta naštěstí
netrefila prázdnou branku. V 16. překonaly domácí hráčky brankářku Plzně, gól však nebyl uznán pro ofsajd. V té době už bylo Slovácko lepším celkem. V 19. sledovala míč aktivní Strožová, její
střet s Holíkovou však rozhodčí jako faul neposoudila. Ve 22. udeřilo. Důsledná Bychkova připravila o míč stoperku Merkelovou a otevřela skóre utkání – 1:0. A šance domácích pokračovaly.
Ve 26. trefila Bychkova přímo z rohu zadní tyč plzeňské branky, v 30. vyrazila Holíková střelu Sedlačíkové na roh, ve stejné minutě unikala Strožová, ale branku soupeře netrefila. Ve 31. stačily plzeňské hráčky tečovat střelu Malatové nad, ve 32. chyběly Bychkové jen centimetry, aby zužitkovala centr Janků z přímého kopu. Nástup do druhého poločasu měla opět lepší Plzeň. Ve 49. postupovala sama na branku domácích Mikešová, ale mířila vedle. V 51. našla Strožová nádhernou přihrávkou Sedlačíkovou, ta však (možná zbytečně) chtěla dělat kličku brankářce a Holíková srazila míč na roh. Z něj našla Bychková Šenkeříkovou, její hlavička šla do tyče a v následném závaru dopravila míč Waltrová do plzeňské branky – 2:0. V následujících minutách Plzeň, vedená snahou o změnu skóre, získala převahu v poli, Slovácko se příliš zatáhlo. Viktoria vedla rychlé a nebezpečné útoky, ale domácí obrana (někdy se štěstím) korekci stavu nepřipustila. Naopak v samotném závěru měla dvě slibné šance Malatová, ale neměla přesnou mušku. Na stavu utkání se už do konce zápasu nic nezměnilo a Slovácko zaslouženě bralo tři body z utkání, které mělo oboustranně dobrou ligovou úroveň a muselo se přítomným divákům líbit.

NE 20.1. 2019 13:00 1.FCS - ŠK Slovan Bratislava
sraz: 11:45 Širůch
hřiště: Širůch - umělá tráva

NE 20.1. 15:00 1.FCS WU 18 - ŠK Slovan Bratislava WU18
sraz: 15:00 Širůch