1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)

3. kolo  1. ligy kopané žen

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň     2:1 (1:1)

rozhodčí: Soukupová, Čampišová, Jílková - delegát FAČR Vysloužil

ČK: 0 – 0

ŽK: Janíková – Markelová

Branky: 27. Krejčířová, 71. Strožová  -  22. Mrázová

Sestavy:

Slovácko: Růžičková - Stařinská(61. Bieliková), Shugarts, Klímová, Janků - Příkaská(53. Holá), Janíková, Krejčí -  Molková(72. Šperová), Saager(77. Psotková), Waltrová(46. Strožová) 

                 Trenér: Petr Bláha             

Plzeň: Radová - Švábová(70. Holíková), Markelová, Pacandová, Knödlová - Šlajsová, Nehodová, Uhlířová(87. Nesvedová),Karasová - Mrázová, Mášová

           Trenér: Eduard Kubata                

V dalším kole I. ligy kopané žen přivítaly ženy Slovácka na Stadionu M. Valenty ambiciózní celek Viktorie Plzeň a podle dosavadních výsledků utkání nemělo favorita. Do utkání vstoupily lépe domácí hráčky a už ve 3. střílela nebezpečně Saager. Postupně se však s mokrým trávníkem lépe sžily hráčky Plzně, vyrovnaly hru a začaly být nebezpečné. V 9. šla do brejku Mášová, ale naštěstí měla vychýlenou mušku. Domácí hráčky v těchto chvílích hrály nepřesně, přihrávky přicházely pozdě a tak se samy dostávaly pod tlak soupeře. A trest přišel. Ve 22. po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště, se k němu dostala velmi aktivní Mrázová  a z hranice pokutového území přesnou střelou k tyči nedala Růžičkové šanci - 0:1. Naštěstí se Plzeň neradovala z vedení dlouho. Ve 27. prostrčila Saager míč mezi obránkyně a nabíhající Krejčířová křížnou střelou srovnala na 1:1. Na stavu utkání se pak do poločasu už nic neměnilo. Do druhého poločasu vstoupily hráčky Slovácka lépe, byly častěji na míči a gól visel na vlásku. V 61. unikala Strožová, byla tvrdě (a nečistě) atakována a její pokus přelobovat brankářku skončil nad. Řadu rohových kopů odvracela obrana Plzně jen s nejvyšším úsilím. V 66. se ocitla sama před brankářkou Radovou Saager, ale nedokázala ji překonat. V 70. vyslala Holá za obranu Plzně Strožovou, ta udělala kličku i brankářce a poslala míč do branky - 2:1. Plzeň se nechtěla s porážkou smířit a zatlačila domácí do defenzívy a byla blízko vyrovnání, když 74. nastřelila Mrázová břevno branky domácích. Slovácko mohlo  definitivně pojištit vítězství v 81., kdy Klímová po rohu hlavičkovala těsně vedle, i v 83., kdy pěknou střelu Janíkové stačila Radová vyrazit. Domácí hráčky pak do konce zápasu zodpovědným a bojovným výkonem nepřipustily změnu stavu utkání. Získaly tak důležité a a tentokrát tvrdě odpracované tři body.

Hodnocení trenéra:

Do utkání holky vstoupily dobře a v prvních deseti minutách byly lepším týmem. V dalším průběhu prvního poločasu se nám nedařila kombinace. Terén nám dělal problémy. Ztráceli jsme spoustu jednoduchých míčů a po jedné takové ztrátě jsme inkasovali. Soupeřky z Plzně jsme dostali do hry. Naštěstí se nám podařilo brzo vyrovnat. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila. Holky zlepšily pohyb, kombinaci a začaly přicházet gólové příležitosti. Jednu z nich se podařilo využít. Holky se dostaly do vedení, které již udržely. Soupeřky z Plzně nám dnes dělaly velké problémy a byly dobrým soupeřem. Utkání holky výsledkově zvládly, ale ve hře máme na čem pracovat. Věřím, že z chyb se poučíme a budeme dobře připraveni na další utkání.  


DŮLEŽITÉ INFORMACE

NÁSTĚNKAŽENY

NE 27. 9. 14:00 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha

sraz: 12:45 

hřiště: MFS Miroslava ValentyU - 18

SO 17. 1. 16:00 1. FCS WU18 - Slovan Bratislava WU19

sraz: 15:00

hřiště: Širůch - UMT

 

 

 

 U - 15

 

 

 

 U - 13

-U - 11

-U - 9

 

 

 

PARTNEŘI