1. FC Slovácko - SV Neulengbach 2:2 (1:1)

1. FC Slovácko - SV Neulengbach  2:2 (1:1)

Sestava Slovácka:

Fojtíková - Stařinská,  Šperová,  Klímová (46. Ohlídalová), Janků - Příkaská(46. Pěčková), Janíková,  Holá,  -  Molková( 65. Polášková, 80. Molková), Psotková, Sedlačíková

Trenér: Petr Bláha

branky za domácí: 42. Klímová, 76. Psotková

V dalším přípravném utkání přivítaly ženy Slovácka na Širůchu čtvrtý celek rakouské bundesligy SV Neulengbach. Vstup do utkání se vydařil lépe hostujícím hráčkám, které si vytvořily mírnou převahu v poli a v 10. šly do vedení po zaváhaní brankářky Fojtíkové při rozehrávce - 0:1. V 16. byla blízko vyrovnání Molková, ale s její střelou si rakouská brankářka poradila. Domácím hráčkám se nedařila kombinace, rakouské hráčky byly rychlejší a důraznější v osobních soubojích, naštěstí vyložených šanci si moc nevypracovaly. Ale ve 41. zachránila domácí branku jen tyč. Ve 42. se Slovácko dočkalo vyrovnání, když míč dopravila do branky po rohovém kopu  Klímová - 1:1. Rakušanky mohly jít v poločase do šaten opět s jednobrankovým vedením, ale Fojtíková si se sólem hostí ve 44.  výborně poradila.

Co se rakouskému celku nepodařilo na konci první půle, to se jim podařilo na začátku druhé. Ve 48. poslala míč na jejich kopačky Stařinská a Fojtíková neměla šanci - 1:2. Tato branka jakoby domácí přece jen probudila. Slovácko byl více na míči, zatlačilo rakouský celek do obrany a začaly se objevovat šance, bohužel bez gólového zakončení. Hostující hráčky se při tlaku domácích dostaly dvakrát do rychlého brejku, ale Fojtíková byla vždy na místě. V 76. se domácí hráčky konečně dočkaly. Po akci Sedlačíkové se přes Pěčkovou dostala k míči Psotková a bylo to 2:2. Tlak domácích pokračoval, bohužel v 80. bylo utkání poznamenáno likvidačním zákrokem rakouské obránkyně na Poláškovou a na stavu se do konce utkání již nic nezměnilo.

Domácí hráčky předvedly v utkání dva rozdílné poločasy, za nasazení ve druhé půli si pochvalu zaslouží.

Hodnocení trenéra:

V prvním poločase byl soupeř o něco lepší, my jsme se dlouho nedokázali vyrovnat s tvrdostí a rychlým přístupem hostujících hráček. Ve druhém poločase už se holky dokázaly soupeři v agresivitě vyrovnat a byly lepším týmem. Za druhý poločas zaslouží holky pochvalu, v příštích zápasech se však musíme vyvarovat individuálních chyb.

ST 12. 2.  18:00  1. FCS - Slovan Bratislava

hřiště: UMT - Luhačovice