1.FC Slovácko - Sokol Kněžpole-dorost 2:6 (2:2)

Přípravné utkání

Sestava : Růžičková – Waltrová, Šperová (20. Krejčířová), Klímová, Janků – Janíková (60.Šenkeříková) Valášková, Krejčířová (20.Příkaská) – Molková, Strožová, Šenkeříková (46. Pěčková)

Branky: 8. Strožová, 24. Janíková

V dalším domácím vystoupení jsme přivítali dorostence z Kněžpole. Obraz hry byl po celý zápas prakticky stejný. Holky držely míč a snažily se postupnou kombinací dostat do šestnáctky soupeře, který využíval našich ztrát míče a dlouhými míči se dostával za naši obrannou řadu. Do vedení nás poslala Strožová, která zachytila špatnou přihrávku v pokutovém území soupeře a zamířila přesně - 1:0. Ve 20. minutě přišel dlouhý nákop za obranu a hosté srovnali. O minutu později se Růžičková za prudkou střelou z hranice pokutového území jen ohlédla a míč i díky odrazu od tyče skončil v bráně. Na poločasových 2:2 upravila z pokutového kopu Janíková. Vedení na naši stranu mohla strhnout Příkaská, která si pohrála s obranou hostů, ale nechala vyniknout brankáře. Neujala se ani střela Šenkeříkové a Strožové. V závěru poločasu se blýskla Růžičková, která vyrazila na břevno pokutový kop. Do druhého poločasu jsme vstoupily smolně. Naši špatnou rozehrávku soupeř potrestal rychlým únikem přes půlku hřiště. Na chvíli jsme vypadly ze hry, která byla pomalá a nepřesná. V této pasáži kluci z Kněžpole své vedení navýšili již na 4:2. Od 60. minuty jsme byli zase pohyblivější a více na míči. Naše šance postupně neproměnily Valášková, Příkaská a několikrát Molková. Dorostenci nám udělili lekci z produktivity a díky rychlým únikům ze stran postupně navyšovali skóre až na konečných 6:2 pro hosty.

Výsledek pro nás není směrodatný. Těžko se můžeme rovnat rychlosti stejně starých kluků. Holky předvedly velmi bojovný a kvalitní výkon, kterému chyběla jen produktivita. Doufáme, že tuto činnost brzy vypilujeme a budeme naše šance efektivně proměňovat.

NE 24.2. 2019 14:00 1.FCS - Lokomotiva Brno H.H.
sraz: 12:40 Širůch
hřiště: Širůch UMT

SO 2. 3. 14:00  1.FCS WU 18 - Hradec Králové WU18 (1. liga dorostenek)

sraz: 13:00

hřiště: stadion Širůch - UMT

NE  24. 2.  8:00  Turnaj Svitávka (2004 - 2006)