1. FC Slovácko - Austria Vídeň 2:1 (1:1)1. FC Slovácko - Austria Vídeň  2:1 (1:1)

1. FC SLOVÁCKO : Austria Vídeň  2:1 (1:1)

Branka: Janíková, Strožová

Sestava: Růžičková – Stařinská (46’ Holá), Jelínková, Špérová, Janků  – Krejčířová, Janíková, Příkaská (58’ Šenkeříková)  – Molková, Waltrová (50’ Strožová), Sedlačíková (46’ Pěčková)

Součástí herního soustředění v Horním Němčí byla i sobotní generálka na první mistrovské utkání. V tomto utkání jsme přivítali Austrií Vídeň. Od prvních minut byly soupeřky aktivnějším týmem. Holky ze Slovácka hrály zataženě. Soupeřky napadaly rozehrávku velmi vysoko a hra se tak odehrávala z větší části na polovině Slovácka.  Napadání hostujících hráček dělalo holkám velké problémy a po ztrátách míče domácího týmu se soupeřky dostaly do několika slibných příležitostí. První gól padl do branky domácího týmu po rohovém kopu a nedůsledném bránění. Hostující hráčky se tak dostaly do vedení 0:1. Holky ze Slovácka se dostávaly na polovinu soupeřek jen po rychlých brejcích. Po jednom z nich hostující hráčky nedovoleně zastavily v šestnáctce Kristýnu Příkaskou. Nařízený pokutový kop pak proměnila těsně před poločasem Eliška Janíková 1:1 

Do druhého poločasu nastoupily domácí hráčky jako vyměněné. Holky si začaly více věřit, přestaly kazit rozehrávku a zlepšily pohyb. S postupem času pak začaly přicházet brankové příležitosti. Jednu z nich měla Tereza Molková, která střílela z prostoru šestnáctky nad bránu. O několik minut později se po pěkné individuální akci mohla radovat Katarína Strožová, ale z 30 metrů trefila „jen“ tyč brankové konstrukce. Nakonec se domácí hráčky prosadily. Dobře hrající Katarína Strožová z prostoru malého vápna vystřelila domácím hráčkám vítězství 2:1.

Hodnocení trenéra:

První poločas se nám moc nepovedl. Holky hrály moc zataženě na vlastní polovině a vázla nám rozehrávka. Chyběl nám pohyb a měli jsme problém s výběrem místa. V prvním poločase jsme soupeřky ohrozili jen po brejcích. Druhý poločas byl jednoznačně lepší. Holky zlepšily rozehrávku, byly odvážnější a aktivnější směr k soupeřově bráně, což se holkám vyplatilo.


DŮLEŽITÉ INFORMACE

NÁSTĚNKAŽENY

NE 27. 9. 14:00 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha

sraz: 12:45 

hřiště: MFS Miroslava ValentyU - 18

SO 17. 1. 16:00 1. FCS WU18 - Slovan Bratislava WU19

sraz: 15:00

hřiště: Širůch - UMT

 

 

 

 U - 15

 

 

 

 U - 13

-U - 11

-U - 9

 

 

 

PARTNEŘI